Skiepijama suglaudimo būdu taip: poskiepis per šerdį perpjaunamas išilgai, ne mažiau kaip 2-3 cm. Taip pat, pradedant nuo bamblio, įpjaunamas ir įskiepis. Poskiepio ir įskiepio pjūviai suglaudžiami ir ta vieta aprišama rafija, polietilenine ar leukoplasto juostele. Kartais apatinis įskiepio galiukas paliekamas neapvyniotas, kad iš susidariusio kaliaus išaugtų šaknys.
Jeigu poskiepis ir įskiepis nevienodo storio, tai jie suglaudžiami taip, kad viename šone kraštai sutaptų. Skiepiniai sodinami vazonėliuose į tokį pat žemės mišinį, kaip nuolatiniam auginimui, pridengiami stiklainiais, palaistomi, užpavėsinami. Vazonėliuose žemė visad turi būti drėgna, o patalpos temperatūra 20°C. Patalpą reikia gerai vėdinti.
Po 3-4 savaičių, kartais dar vėliau, iš akučių pradeda augti ūgliai. Tada reikia nudengti, dažnai vėdinti ir nuimti stiklainius. Skiepyti galima bet kuriuo metų laiku. Pavasarį ir vasarą skiepijimui imami pusiau sumedėję arba net žoliniai
įskiepiai. Didžiausias procentas raganių prigyja, paskiepijus pavasarį.
Rudenį skiepijama spalio mėnesį, kol šalnos nepakenkė miegančioms akutėms. Jeigu ruduo ilgas, galima skiepyti ir vėliau, net lapkričio pradžioje. Įskiepiai parenkami iš rudenį nupjautų stiebų su gerai išsivysčiusiomis akutėmis. Rudenį siūloma skiepyti tik tokias geros ir retos veislės raganes, kurių įskiepių neįmanoma išlaikyti per žiemą. Paskiepijus rudenį, tamsiuoju žiemos metu pradėjusias augti raganes galima apšviesti liuminescencinėmis lempomis (40 vatų 0,5 m atstumu 1 m² šviesti 12 val.). Ištįsusius ūglius reikia nugnybti, paliekant 2-3 lapų poras. Kai kurie augintojai skiepinius su pridengtais vazonėliais žiemai sudeda į 30-40 cm gylio duobę, apkasa žemėmis ir gerai pridengia durpėmis, sausais lapais artoliu.
Norint skiepyti žiemą, iš rudens reikia prisikasti C. viticella šaknų, sudėti jas į drėgną smėlį ir laikyti vėsioje vietoje. Šaknys ilgai išlieka gyvos vazonus reikia pasodinti norimų skiepyti raganių, užkasti inspekte ir pridengti. Gruodžio mėnesį tie vazonai sunešami į apšildomas patalpas, kur temperatūra palaipsniui pakeliama iki 18°C. Kai ūgliai išauga norimo aukščio, jie keletą savaičių laikomi 8-10°C temperatūroje, kad sutvirtėtų stiebai. Tada skiepijami.
Galima skiepyti, parenkant įskiepius iš rudenį nupjautų, nenušalusių šakučių. Nupjautosios šakutės suvyniojamos į drėgnas samanas ir laikomos 1-8°C temperatūroje. Prieš skiepijimą kokią savaitę šakutės palaikomos šiltoje patalpoje. Tada pradeda augti pumpurai ir aiškiai matyti gyvybingosios šakutės, kurios ir tinka įskiepiais. Patirtis parodė, kad patogiausia šiuo būdu
skiepyti vasario mėnesį. (Skiepinių priežiūra aprašyta aukščiau.)
Pavasarį, gegužės antroje pusėje, skiepiniai, juos nurišus, sodinami į dirvą ir apdengiami vazonu, saugant juos nuo saulės spindulių ir naktinių šalnų.
Pasodinti raganių sodinukai mėnesį ar du, atrodo, visiškai neauga. Tuo metu jie leidžia šaknis, po to pradeda sparčiai augti. Kai kurios raganės žydi dar tais pačiais metais, o sekančiais metais žydi jau visos.
The post Raganės skiepijamos suglaudimo būdu appeared first on Viskas apie gėles.