Quantcast
Channel: Viskas apie gėles
Viewing all articles
Browse latest Browse all 819

Neužmirštuolės (Myosotis) priežiūros ir puoselėjimo vadovas

$
0
0
Neužmirštuolė, yra gražus ir subtilus žydintis augalas, galintis suteikti žavesio bet kuriam sodui ar patalpai.



Neužmirštuolės (Myosotis) priežiūros ir puoselėjimo vadovas

2023-12-03

Neužmirštuolė, yra gražus ir subtilus žydintis augalas, galintis suteikti žavesio bet kuriam sodui ar patalpai.

Šie augalai garsėja mažais mėlynais, rožiniais arba baltais žiedais, augančiais kekėmis. Tačiau jų subtili išvaizda nereiškia, kad juos sunku auginti. Tiesą sakant, tinkamai prižiūrint ir skiriant dėmesio, kiekvienas gali užauginti žydinčią Neužmirštuolės lysvę. Šiame pranešime pateiksime išsamų Neužmirštuolės puoselėjimo vadovą, įskaitant viską nuo sodinimo ir laistymo iki genėjimo ir tręšimo. Nesvarbu, ar esate patyręs sodininkas, ar pradedantysis, šis vadovas padės jums užauginti sveiką ir gražią Neužmirštuolę, kuri pagyvins bet kokią erdvę.

Neužmirštuolė, yra gražus ir subtilus žydintis augalas, galintis suteikti žavesio bet kuriam sodui ar patalpai.

1. Neužmirštuolės pristatymas: Neužmirštuolės gėlė

Užmirštuolė, yra subtilus ir žavus augalas, pavergęs sodininkų ir gamtos mylėtojų širdis. Ši nedidelė gėlė su ryškiai mėlynais žiedlapiais ir geltonais centrais skleidžia žavesį ir nostalgiją.

Iš Europos ir Azijos kilusi Neužmirštuolė tapo mylima gėle visame pasaulyje, žavinčia sodininkus savo dailia išvaizda ir simboline reikšme. Pavadinimas “neužmirštuolė” kildinamas iš romantiškos legendos, kurioje riteris, nuskynęs gėlę savo meilei, įkrito į upę ir metė jai gėlę, šaukdamas: “Neužmiršk manęs!”, nes nemokėjo plaukti. Šis pasakojimas dar labiau sustiprina šios žavios gėlės žavesį ir sentimentalią reikšmę.

Neužmirštuolės garsėja savo universalumu ir gebėjimu prisitaikyti, jos klesti įvairiose klimato ir dirvožemio sąlygose. Paprastai jos yra dvimečiai arba daugiamečiai augalai, t. y. gali žydėti metai iš metų, suteikdamos ilgalaikį grožį bet kuriam sodui ar kraštovaizdžiui. Šios gėlės dėl savo žemaūgiškumo dažnai naudojamos apželdinimui, alpinariumuose ar net kaip žemės dangos.

Be estetinio patrauklumo, neužmirštuolės taip pat yra vertingos apdulkintojos, pritraukiančios į jūsų sodą bites, drugelius ir kitus naudingus vabzdžius. Jų žiedai, kuriuose gausu nektaro, yra gyvybiškai svarbus maisto šaltinis šiems gyviams, todėl prisideda prie bendros jūsų lauko erdvės ekologinės pusiausvyros.

Neužmirštuolių auginimas – tai naudinga patirtis, leidžianti stebėti šių subtilių žiedų augimą ir transformaciją. Neužmirštuolės puoselėjimas – nuo sėklų sėjos iki tinkamos priežiūros – gali būti terapinis ir pasitenkinimą teikiantis užsiėmimas tiek patyrusiems sodininkams, tiek pradedantiesiems.

Tolesniuose skyriuose gilinsimės į įvairius Neužmirštuolės priežiūros ir auginimo aspektus. Šis išsamus vadovas suteiks jums žinių ir metodų, reikalingų sveikiems ir klestintiems Neužmirštuolės augalams auginti – nuo tinkamos vietos ir dirvožemio parinkimo iki laistymo ir tręšimo poreikių supratimo. Taigi leiskitės į šią gražią kelionę puoselėjant nuostabų Neužmirštuolės pasaulį.

2. Suprasti skirtingas Neužmirštuolės veisles

Neužmirštuolės, moksliškai vadinamos Neužmirštuolė, yra švelnios ir žavios gėlės, kurios bet kokiam sodui ar gėlių kompozicijai suteikia šmaikštumo. Norint sėkmingai prižiūrėti ir auginti šiuos žavingus žiedus, labai svarbu suprasti, kokios yra skirtingos Neužmirštuolės veislės.

1. Neužmirštuolė sylvatica: Šios veislės, paprastai vadinamos miškine Neužmirštuole, puikiai auga pavėsingose vietose, drėgnoje dirvoje. Savo dangaus mėlynumo žiedlapiais ir geltonais centrais Woodland Neužmirštuolė sukuria ramią ir giedrą atmosferą bet kuriame sode.

2. Neužmirštuolė alpestris: Alpinės neužmirštuolės dievina savo skaisčiai mėlynus žiedus, kurie sudaro tankias kekes ant lieknų stiebų. Šios veislės mėgsta vėsesnį klimatą ir gali atlaikyti nedideles šalnas, todėl idealiai tinka kalnų sodams ar aukštikalnių regionams.

3. Neužmirštuolė scorpioides: Vandens Neužmirštuolės yra unikalios tuo, kad mėgsta drėgnas ar pelkėtas sąlygas, dažnai aptinkamos upių pakrantėse ar pelkėtose vietovėse. Šie augalai pasižymi blyškiai mėlynais žiedlapiais, kurie gražiai kontrastuoja su ryškiai geltonais centrais ir sukuria įspūdingą reginį.

4. Neužmirštuolė palustris: šios veislės, dar vadinamos pelkinėmis neužmirštuolėmis, pasižymi panašiomis savybėmis kaip ir vandeninės neužmirštuolės – jos puikiai auga drėgnoje dirvoje ir pelkėtoje aplinkoje. Pelkinės neužmirštuolės pasižymi švelniais mėlynais žiedais, kurie suteikia ramybės vandens sodams ar nuolat drėgnoms vietoms.

5. Neužmirštuolė Neužmirštuolė sylvatica ‘Rosylva’: Ši žavi veislė yra miškinės neužmirštuolės (Forget-Me-Not) veislė, kurios žiedlapiai ne tradiciškai mėlyni, o švelniai rožiniai. ‘Rosylva’ suteikia romantišką ir nuotaikingą elementą bet kuriam sodui, suteikdama jam spalvų ir intrigos.

Norint nustatyti idealias auginimo sąlygas ir priežiūros reikalavimus, labai svarbu suprasti skirtumus tarp skirtingų Forget-Me-Not veislių. Pasirinkę konkrečiai sodo aplinkai tinkamą veislę, galite užtikrinti sėkmingą šių žavių gėlių auginimą ir klestėjimą.

3. Tinkamos vietos parinkimas Neužmirštuolei auginti

Norint užtikrinti optimalų Neužmirštuolės augimą ir žydėjimą, būtina pasirinkti tinkamą vietą joms auginti. Šios subtilios ir žavios gėlės klesti tam tikromis sąlygomis, todėl puikios vietos parinkimas labai prisidės prie bendros jų sveikatos ir grožio.

Neužmirštuolės mėgsta vietą, kurioje yra dalinis pavėsis arba filtruota saulės šviesa. Nors vėsesnio klimato vietovėse jos gali pakęsti visą saulę, karščiausiu dienos metu joms naudinga suteikti šiek tiek pavėsio, ypač regionuose, kur vasaros būna karštos. Apsvarstykite galimybę jas sodinti medžių pavėsyje, šalia aukštesnių augalų arba tokiose vietose, kur jas apšviečia negausūs saulės spinduliai.

Be to, Neužmirštuolės mėgsta drėgną, bet gerai drenuojamą dirvožemį. Jos gerai auga dirvoje, kuri išlaiko šiek tiek drėgmės, bet neužmirksta. Todėl labai svarbu parinkti vietą su gerai drenuojančia dirva, kad augalai neužsilaikytų vandenyje, o tai gali sukelti šaknų puvinį.

Be to, šioms gražioms gėlėms patinka šiek tiek rūgštus arba neutralus dirvožemis, kurio pH yra 5,5-7,0. Atlikite dirvožemio tyrimą, kad nustatytumėte pasirinktos vietos pH lygį, ir prireikus jį pakeiskite. Dirvos struktūrą, drenažą ir derlingumą gali pagerinti organinių medžiagų, pavyzdžiui, komposto ar gerai supuvusio mėšlo, įmaišymas.

Rinkdamiesi vietą atsižvelkite į Neužmirštuolės dydį ir augimo įpročius. Priklausomai nuo veislės, jos gali būti nuo mažų ir kompaktiškų iki labiau išsikerojusių. Pasirinkite vietą, kurioje augalai galėtų skleistis ir būtų pakankamai vietos jiems augti, neužgožiant kaimyninių augalų.

Galiausiai nepamirškite savo regiono klimato sąlygų. Neužmirštuolės paprastai būna ištvermingos, tačiau didelis karštis ar šaltis gali turėti įtakos jų augimui. Jei gyvenate vietovėje, kurioje žiemos būna atšiaurios, gali būti geriau jas auginti kaip vienmetes arba šaltesniais mėnesiais pasirūpinti apsauga.

Kruopščiai parinkę tinkamą vietą savo Neužmirštuolei, padėsite pagrindą sėkmingam auginimui. Užtikrindami joms reikiamą saulės šviesos kiekį, gerai drenuojamą dirvožemį ir pakankamai vietos, užtikrinsite, kad šios įnoringos gėlės klestės ir sukurs nuostabų reginį jūsų sode.

4. Idealių dirvos sąlygų užtikrinimas Neužmirštuolėms

Neužmirštuolės, žydinčios švelniais mėlynais žiedais, yra mėgstamos gėlės, kurios bet kuriam sodui gali suteikti žavesio ir nostalgijos. Norint užtikrinti optimalų jų augimą ir žydėjimą, labai svarbu sudaryti joms idealias dirvožemio sąlygas.

Neužmirštuolės gerai auga drėgnoje, gerai drenuojamoje dirvoje. Joms labiau patinka šiek tiek rūgštus arba neutralus pH – nuo 6,0 iki 7,0. Prieš sodinant naudinga dirvožemį papildyti organinėmis medžiagomis, pavyzdžiui, kompostu arba gerai supuvusiu mėšlu, kad jis geriau sulaikytų drėgmę ir būtų derlingesnis.

Šioms subtilioms gėlėms labiau patinka dirvožemis, kuriame gausu maistingųjų medžiagų. Prieš sodinimą į dirvą įterpus subalansuotų, lėtai išsiskiriančių trąšų, Neužmirštuolė gaus reikalingų maisto medžiagų, kad galėtų žydėti. Venkite tręšti per daug, nes dėl to gali per daug išaugti lapija, o žiedai gali nukentėti.

Kalbant apie dirvožemio struktūrą, Neužmirštuolės mėgsta priemolio dirvožemį, kuris yra gerai subalansuotas smėlio, dumblo ir molio mišinys. Priemolis sulaiko drėgmę, neužsikemša ir kartu užtikrina tinkamą drenažą. Jei jūsų dirvožemis linkęs būti sunkus molingas arba smėlingas, jo struktūrą ir derlingumą gali pagerinti organinės medžiagos ir kompostas.

Be dirvožemio sudėties, jūsų Neužmirštuolės augimui įtakos gali turėti ir vieta, kurioje jos auga. Šios žavios gėlės mėgsta nuo dalinio pavėsio iki visiškos saulės, ypač šiltesnio klimato šalyse. Jei joms suteiksite popietinį pavėsį arba nedidelę saulės šviesą, apsaugosite jas nuo per didelio karščio ir išvengsite nuvytimo.

Nepamirškite reguliariai laistyti Neužmirštuolės, ypač sausros metu, kad dirvožemis būtų nuolat drėgnas. Tačiau būkite atsargūs ir neperlaistykite, nes per didelė drėgmė gali sukelti šaknų puvinį ir kitas grybelines ligas. Dirvos drėgmę sulaikyti ir temperatūrą reguliuoti gali padėti aplink augalus patiestas organinio mulčio sluoksnis.

Neužmirštuolėms suteikdami idealias dirvožemio sąlygas – drėgną, gerai drenuojamą, turtingą maistingųjų medžiagų, šiek tiek rūgščią arba neutralią – užtikrinsite sveiką jų augimą ir ryškius žiedus. Šiek tiek rūpesčio ir dėmesio dirvožemio poreikiams, šios žavios gėlės apdovanos jus kvapą gniaužiančiu reginiu, kurį bus sunku pamiršti.

5. Neužmirštuolės laistymas ir tręšimas: Neužmirštuolės: Dozės ir nedozės

Tinkamas Neužmirštuolės laistymas ir tręšimas yra labai svarbus jų augimui ir bendrai sveikatai. Šioms subtilioms gėlėms reikia subalansuoto požiūrio, kad jos jūsų sode klestėtų.

Laistant Neužmirštuolę, svarbu palaikyti nuolatinę drėgmę, bet ne per daug prisotintą dirvą. Šie augalai mėgsta drėgmę, todėl būtina reguliariai laistyti, ypač sausringais laikotarpiais. Tačiau būkite atsargūs, kad neperlaistytumėte, nes dėl pernelyg šlapios dirvos gali prasidėti šaknų puvinys ir kilti kitų problemų. Geriausia taisyklė – laistyti, kai liečiant viršutinį dirvos centimetrą jaučiamas sausumas.

Kitas svarbus Neužmirštuolės priežiūros aspektas yra tręšimas. Šiems augalams naudingas švelnus ir lengvas tręšimo režimas. Rinkitės subalansuotas, lėtai atsipalaiduojančias trąšas, kuriose yra mažai azoto. Daug azoto turinčios trąšos gali sukelti pernelyg didelį lapų augimą žiedų auginimo sąskaita. Tręškite trąšomis pagal pakuotės instrukcijas, paprastai anksti pavasarį arba žiemos pabaigoje, prieš prasidedant žydėjimo sezonui. Nepamirškite po trąšų panaudojimo palaistyti augalų, kad jos tinkamai įsigertų.

Venkite pertręšti Neužmirštuolę, nes tai gali lemti per didelę lapiją, silpnus stiebus ir mažiau žiedų. Geriau suklysti ir tręšti mažiau trąšų nei rekomenduojama, nei rizikuoti pertręšti augalus.

Be to, verta paminėti, kad neužmirštuolės yra palyginti mažai priežiūros reikalaujantys augalai ir paprastai jų nereikia dažnai tręšti. Vis dėlto, jei pastebėjote maisto medžiagų trūkumo požymių, pavyzdžiui, pageltusius lapus ar sulėtėjusį augimą, nedidelis tręšimas gerai subalansuotomis trąšomis gali padėti išspręsti problemą.

Laikydamiesi šių Neužmirštuolės laistymo ir tręšimo dozių ir draudimų, užtikrinsite, kad šios žavios gėlės klestėtų jūsų sode, demonstruotų savo nuostabius mėlynus žiedus ir sukurtų kerintį reginį, kuris nebus pamirštas.

6. Neužmirštuolės sodinimo iš sėklų ar persodinimo patarimai

Nesvarbu, ar sodinate iš sėklų, ar iš persodinamų augalų, Neužmirštuolės sodinimas gali būti naudinga ir maloni patirtis. Šios švelnios ir žavios gėlės suteikia grožio bet kuriam sodui ar kraštovaizdžiui. Pateikiame keletą naudingų patarimų, padėsiančių užtikrinti sėkmingą sodinimą ir auginimą:

1. Pasirinkite tinkamą vietą: Neužmirštuolės auga daliniame pavėsyje arba saulėje, priklausomai nuo jūsų klimato. Jos mėgsta drėgną, gerai drenuotą dirvožemį, todėl parinkite vietą, kurioje būtų tokios sąlygos. Apsvarstykite galimybę jas sodinti netoli vandens šaltinio arba sodo lysvėje su geru drenažu.

2. Paruoškite dirvą: Prieš sodindami paruoškite dirvą – pašalinkite piktžoles ir šiukšles. Dirvą išpurenkite sodo šakėmis arba kultivatoriumi, kad pagerėtų jos struktūra ir geriau augtų šaknys. Į dirvožemį įterpkite organinių medžiagų, pavyzdžiui, komposto ar gerai perpuvusio mėšlo, kad praturtintumėte dirvą ir suteiktumėte būtinų maistinių medžiagų.

3. Sėklų sėja: Jei pradedate sėti sėklas, išbarstykite jas tiesiai ant paruoštos dirvos paviršiaus. Švelniai įspauskite jas į dirvą, bet neužkaskite per giliai, nes Neužmirštuolėms sudygti reikia šviesos. Palaikykite nuolatinę dirvos drėgmę, kol sėklos sudygs, o tai paprastai trunka apie dvi-tris savaites.

4. Daigų persodinimas: Jei naudojate persodinamus augalus, iškaskite šiek tiek didesnę duobutę nei kiekvieno augalo šaknų kamuolys. Į duobutę įdėkite sodinuką taip, kad šaknų kamuolio viršus būtų lygus dirvos paviršiui. Užpilkite duobutę žemėmis, švelniai jas sutankindami aplink šaknis. Kruopščiai palaistykite, kad dirva susigulėtų ir geriau įsišaknytų.

5. Užtikrinkite pakankamą vandens kiekį: Neužmirštuolės turi didelį vandens poreikį, todėl būtina reguliariai laistyti, ypač per sausras ar karščius. Stenkitės, kad drėgmė būtų pastovi, bet neperlaistykite, nes permirkęs dirvožemis gali sukelti šaknų puvinį. Mulčiavimas aplink augalus gali padėti išlaikyti drėgmę ir slopinti piktžolių augimą.

6. Nukirpkite nužydėjusius žiedus: Norint paskatinti nuolatinį žydėjimą ir užkirsti kelią savaiminei sėklai, naudinga nupurtyti nužydėjusius žiedus. Nukirpkite išnykusius žiedus tiesiai virš lapų mazgo, kad paskatintumėte naują augimą ir pratęstumėte žydėjimo sezoną.

7. Stebėkite, ar nėra kenkėjų ir ligų: Neužmirštuolės yra gana atsparios kenkėjams ir ligoms, tačiau svarbu stebėti, ar nesusiduria su tokiomis įprastomis problemomis kaip amarai ar miltligė. Reguliariai apžiūrėkite augalus, o iškilus problemoms imkitės atitinkamų priemonių, pavyzdžiui, naudokite ekologiškus kenkėjų kontrolės metodus arba pašalinkite užkrėstą lapiją.

Laikydamiesi šių patarimų, būsite pakeliui į sėkmingą Neužmirštuolės sodinimą ir puoselėjimą. Švelniais mėlynais žiedais ir žavingu buvimu šie mieli augalai tikrai pradžiugins jūsų sodą ir ilgam primins savo pavadinimą – “Neužmirštuolė”.

7. Neužmirštuolės genėjimas ir karpymas siekiant paskatinti žydėjimą

Genėjimas ir šalinimas yra esminiai darbai prižiūrint ir auginant Neužmirštuolę. Šias subtilias, žavias gėles reikia reguliariai prižiūrėti, kad jos sveikai augtų ir skatintų gausų žydėjimą.

Genint Neužmirštuolę, pasirinktinai nukerpamos tam tikros augalo dalys, kad būtų išlaikyta jo forma ir dydis. Tai padeda išvengti pertekliaus, pagerina oro cirkuliaciją ir sumažina kenkėjų ar ligų užkrėtimo riziką. Geriausias laikas genėti Neužmirštuolę yra pasibaigus jos žydėjimui arba ramybės periodu vėlyvą rudenį ar ankstyvą pavasarį.

Genėjimą pradėkite nuo negyvų ar pažeistų stiebų ir lapų pašalinimo. Atkreipkite dėmesį į bet kokius spalvos pakitimo, ligų ar kenkėjų veiklos požymius ir nedelsdami pašalinkite pažeistas dalis. Naudokite aštrias ir švarias genėjimo žirkles, kad padarytumėte švarius pjūvius ir nepažeistumėte pagrindinio stiebo ar kitų sveikų augalo dalių.

Dar vienas labai svarbus Neužmirštuolės gyvybingumo palaikymo ir nuolatinio žydėjimo skatinimo būdas – nukirpimas. Tai reiškia, kad reikia pašalinti panaudotus žiedus, nupjaunant juos tiesiai virš lapų mazgo arba pumpuro. Taip augalo energiją nukreipiate į naujų žiedų kūrimą, o ne į sėklų įterpimą.

Reguliariai šalindami lapus ne tik palaikysite Neužmirštuolės tvarkingą ir patrauklią išvaizdą, bet ir neleisite joms pernelyg gausiai savaime išsikeroti. Tai ypač svarbu, jei norite kontroliuoti jų plitimą sode arba išlaikyti tam tikrą spalvinę gamą.

Nepamirškite atidžiai stebėti savo Neužmirštuolės per visą vegetacijos sezoną, nes kartais nekontroliuojamos jos gali būti linkusios savaime užsiauginti sėklas ir tapti invazinėmis. Jei pastebėsite, kad nepageidaujamose vietose išdygsta nepageidaujami daigai, tiesiog juos pašalinkite arba persodinkite į tinkamesnes vietas.

Apibendrinant galima pasakyti, kad Neužmirštuolės puoselėjimui gyvybiškai svarbus genėjimas ir šalinimas. Skirdami šiek tiek laiko ir pastangų šiems priežiūros darbams, galite padėti užtikrinti šių mylimų gėlių sveikatą ir grožį, džiaugdamiesi jų nuostabiais žiedais ateinančiais sezonais.

8. Neužmirštuolės kenkėjų ir ligų kova su dažniausiai pasitaikančiais kenkėjais ir ligomis

Nors Neužmirštuolės paprastai yra ištvermingos ir atsparios kenkėjams bei ligoms, vis dėlto yra keletas įprastų problemų, kurios gali paveikti šias subtilias gėles. Norint išsaugoti neužmirštuolių sveikatą ir grožį, labai svarbu žinoti apie šias galimas problemas ir žinoti, kaip su jomis kovoti.

Vienas iš dažnų kenkėjų, galinčių paveikti neužmirštuolę, yra amarai. Šie maži vabzdžiai dažnai gausiai susitelkia ant lapų ir stiebų, siurbia sultis ir dėl to augalas nusilpsta. Norėdami kovoti su amarais, galite pabandyti purkšti augalus vandens ir švelnaus indų ploviklio mišiniu. Taip pat į sodą galima įveisti naudingų vabzdžių, pavyzdžiui, boružėlių, kurios minta amarais ir padeda natūraliai kontroliuoti jų populiaciją.

Kitas kenkėjas, kurio reikia saugotis, yra šliužai ir sraigės. Šie gleivėti padarai gali greitai praryti Neužmirštuolės lapus ir žiedus, palikdami po savęs sunaikinimo pėdsakus. Norėdami juos atbaidyti, galite sukurti fizines užtvaras aplink augalus, naudodami tokias medžiagas kaip sutrinti kiaušinių lukštai, kavos tirščiai ar vario juosta. Be to, jų skaičių sumažinti gali padėti alaus gaudyklių įrengimas arba organinių šliužų granulių naudojimas.

Kalbant apie ligas, Neužmirštuolės yra jautrios miltligei, kuri pasireiškia baltu miltuotu sluoksniu ant lapų. Ši grybelinė infekcija gali susilpninti augalą ir paveikti bendrą jo išvaizdą. Kad išvengtumėte miltligės, užtikrinkite tinkamą oro cirkuliaciją aplink augalus, tinkamai išdėstydami juos tinkamais atstumais ir vengdami pertekliaus. Pastebėję miltligės požymių, pašalinkite pažeistus lapus ir apdorokite augalą fungicidu, specialiai sukurtu miltligei naikinti.

Kitas nerimą keliantis dalykas yra šaknų puvinys, ypač jei augalai auginami blogai drenuojamoje dirvoje arba perlaistomi. Dėl šios grybelinės ligos gali supūti šaknys, dėl to sudžiūsta, pagelsta lapai ir sulėtėja augimas. Kad išvengtumėte šaknų puvinio, būtinai sodinkite Neužmirštuolę gerai drenuojamoje dirvoje ir neperlaistykite. Jei įtariate šaknų puvinį, atsargiai pašalinkite pažeistą augalą ir persodinkite jį į šviežią, sterilizuotą dirvožemį.

Būdami budrūs ir imdamiesi skubių veiksmų kovojant su kenkėjais ir ligomis, galite užtikrinti savo Neužmirštuolės sveikatą ir ilgaamžiškumą. Reguliariai apžiūrėkite savo augalus, tinkamai juos prižiūrėkite ir prireikus naudokite natūralius ar cheminius tirpalus, kad jūsų Neužmirštuolė klestėtų ir gražiai žydėtų.

9. Neužmirštuolių dauginimas: Kaip padauginti augalus?

Neužmirštuolės dauginimas yra naudingas ir ekonomiškas būdas padauginti savo augalus ir išplėsti šių nuostabių žiedų sodą. Nors gali atrodyti, kad šias subtilias gėles dauginti yra sudėtinga, naudodami tinkamus metodus ir šiek tiek kantrybės, galite sėkmingai užauginti naujus neužmirštuolės augalus.

Vienas paprasčiausių Neužmirštuolės dauginimo būdų yra dalijimas. Tai galima daryti ankstyvą pavasarį arba rudenį, kai augalai miega. Pradėkite atsargiai iškasti išaugusį Forget-Me-Not gniužulą, stengdamiesi nepažeisti trapių šaknų. Švelniai padalykite kekę į mažesnes dalis, užtikrindami, kad kiekvienoje dalyje liktų sveikų šaknų ir lapų. Persodinkite padalytus augalus į gerai drenuojamą dirvožemį, palikdami atstumus vienas nuo kito, kad jie galėtų augti.

Kitas Neužmirštuolės dauginimo būdas – stiebo auginiai. Pasirinkite sveiką, nežydintį stiebą ir švariomis aštriomis žirklėmis nukirpkite 4-6 cm ilgio atkarpą iškart po lapų mazgu. Pašalinkite apatinius lapus, palikdami tik kelis viršūnėje. Nupjautą galą pamerkite į įsišaknijimo hormono miltelius, kad paskatintumėte šaknų vystymąsi. Pasodinkite pjūvį į nedidelį indą, pripildytą drėgno, gerai drenuojamo dirvožemio. Pastatykite indą šiltoje, šviesioje vietoje, tačiau venkite tiesioginių saulės spindulių. Palaikykite nuolat drėgną dirvožemį ir per kelias savaites turėtumėte pamatyti besiformuojančias šaknis.

Tiems, kurie mieliau renkasi rankų darbą, Neužmirštuolę taip pat galima dauginti savaiminiu būdu. Šie augalai natūraliai subrandina daugybę sėklų, kurias galima surinkti ir pasėti sode arba į sėklų lovelius. Prieš švelniai pakratydami ar paliesdami jas virš indo, leiskite žiedams nuvysti, o sėklų galvutėms visiškai išsiskleisti, kad surinktumėte smulkias sėklas. Sėklas pasėkite į drėgną dirvą ir lengvai užberkite plonu dirvožemio sluoksniu. Palaikykite nuolatinę dirvos drėgmę ir pasirūpinkite, kad sėklos dygtų apsaugotoje vietoje. Po kelių savaičių turėtumėte pamatyti mažyčius Forget-Me-Not daigus.

Nepamirškite paženklinti naujai išdygusių Forget-Me-Not augalų, kad galėtumėte stebėti jų augimą ir užtikrinti, jog jų ryškiais žiedais galėsite džiaugtis daugelį metų. Naudodami šiuos dauginimo būdus galite lengvai padauginti Forget-Me-Not augalus ir sukurti nuostabią ekspoziciją, kuri sužavės kiekvieną sodo entuziastą.

10. Neužmirštuolės grožis puokštėse ir soduose

Neužmirštuolės, kurių švelnūs mėlyni žiedlapiai ir žavios mažų žiedų kekės suteikia įmantrumo ir grožio bet kokiai puokštei ar sodui. Nesvarbu, ar norite sukurti stulbinančią gėlių kompoziciją, ar puoselėti klestintį sodą su šiais kerinčiais žiedais, Neužmirštuolės yra puikus pasirinkimas.

Neužmirštuolės puokštėse gali būti puikus akcentas arba net užimti centrinę vietą. Jų ryški mėlyna spalva ryškiai kontrastuoja su kitomis gėlėmis, todėl jos vizualiai žavi. Jei norite klasikinės ir elegantiškos kompozicijos, derinkite jas su baltomis ar geltonomis gėlėmis arba maišykite su kitomis ryškiomis gėlėmis, kad sukurtumėte eklektiškesnę ir ryškesnę puokštę. Dėl nedidelio Neužmirštuolės dydžio jos taip pat idealiai tinka subtiliai puošti butonjeres ar korsetus.

Neužmirštuolės džiugina sode. Jos puikiai auga vėsioje ir drėgnoje aplinkoje, todėl puikiai tinka pavėsingose vietose arba prie vandens telkinių. Sodinkite jas šalia kitų pavasarį žydinčių gėlių, pavyzdžiui, tulpių ar narcizų, kad jūsų sodas pagyvėtų spalvomis. Neužmirštuolės taip pat traukia apdulkintojus, pavyzdžiui, bites ir drugelius, todėl jūsų lauko erdvėje atsiranda gyvūnijos ir aktyvumo elementų.

Norėdami sėkmingai auginti Neužmirštuolę, pasirūpinkite, kad ji gautų pakankamai saulės šviesos ir drėgmės. Nors joms labiau patinka dalinis pavėsis, jos gali pakęsti ir šiek tiek saulės šviesos, jei dirva nuolat drėgna. Mulčiavimas aplink augalus gali padėti išlaikyti drėgmę ir slopinti piktžolių augimą. Nepamirškite nupurkšti nužydėjusių žiedų, kad paskatintumėte nuolatinį žydėjimą ir užkirstumėte kelią savaiminei sėklai, nes Neužmirštuolės linkusios greitai plisti.

Nesvarbu, ar pasirinksite Neužmirštuolės puokštes, ar auginsite jas sode, jų grožis ir žavesys tikrai paliks neišdildomą įspūdį. Skirkite laiko šių mielų gėlių priežiūrai ir puoselėjimui, ir jums bus atlyginta jų švelniais mėlynais žiedais ir džiaugsmu, kurį jos suteiks jūsų aplinkai.

Tikimės, kad mūsų Neužmirštuolės priežiūros ir auginimo vadovas jums buvo naudingas. Šios subtilios ir žavios gėlės gali suteikti grožio bet kuriam sodui ar kraštovaizdžiui. Laikydamiesi mūsų pranešime pateiktų veiksmų, galėsite tinkamai prižiūrėti savo Neužmirštuolės augalus ir skirti jiems tinkamą dėmesį, kad jie klestėtų ir žydėtų metai iš metų. Nesvarbu, ar esate patyręs sodininkas, ar dar tik pradedate, Neužmirštuolės yra puikus bet kurios kolekcijos papildymas. Nepamirškite pasidalyti su mumis savo žydinčios Neužmirštuolės nuotraukomis – mums būtų malonu pamatyti jūsų sukurtą grožį!

——————————

The post Neužmirštuolės (Myosotis) priežiūros ir puoselėjimo vadovas appeared first on Viskas apie gėles.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 819